Вольовий тріумф 12-річного мотогонщика: від реанімації до звання дворазового чемпіона України 2018 року


Опубликованно 08.11.2018 00:38

Вольовий тріумф 12-річного мотогонщика: від реанімації до звання дворазового чемпіона України 2018 року

Максим Ковальов

12-річний Максим Ковальов14 жовтня здобув перемогу в двох класах «Юнака» і «Аматори» на чемпіонаті України з супермото.

Таким чином одесит додав у свій актив ще кілька титулів національної першості, проте цей рік в кар'єрі юного спортсмена був особливо складним.

13 грудня 2017 року Ковальов тренувався перед від'їздом на збори, які він разом зі своїм напарником по одеському треку - гонщиком чемпіонату світу Микитою Калініним - планував почати 20 грудня в Іспанії. Зимові збори завжди були вкрай важливі для професійних спортсменів, але від'їзд довелося відкласти. Під час відпрацювання навичок на мотоциклі Ковальов впав, отримавши серйозну травму – розрив селезінки. Після госпіталізації та реанімації гонщик зміг повернутися додому лише до Нового року.

Тим не менш велика любов і непереборна пристрасть до мотоциклів взяла гору над страхом, і 12-річний спортсмен на початку січня все ж прийняв рішення відправитися на тренування в Іспанії.

Максим Ковальов і Калінін Микита

«Звичайно, було боляче, і я дуже швидко втомлювався перший час. Але мені важливо було повернутися як можна швидше на байк, щоб не було страху в їзді і не втрачати навички. Мені пощастило, що батьки підтримали мене. Ми не божевільні, і мій тато завжди знаходився поруч зі мною на протязі всього періоду відновлення. Поступово все нормалізувалося, і мені вдалося провести хорошу підготовку до міжнародних змагань та чемпіонату України», - розповів про своє швидке повернення Максим.

Підготовка не пройшла дарма: в цьому році Максим не тільки взяв чергові титули на національній першості, але і гідно представив Україну на міжнародних змаганнях. Він приніс в скарбничку нашої країни чотири срібні медалі міжнародного чемпіонату з супермото в Естонії, виступаючи на мотоциклі 85сс. Свій потенціал одесит надалі планує реалізовувати ще і на престижних юніорських змаганнях: відкритої гоночної серії KTM ADACJunior Cup.

Максим Ковальов

«Моя мета залишається незмінною – потрапити на чемпіонат світу серед юніорів Red Bull MotoGP Rookies Cup. Це найкрутіші змагання серед юніорів. Я пам'ятаю, як ми приїжджали вболівати за Микиту Калініна і вже тоді я пообіцяв собі потрапити туди. Але поки що мені ще рано за віком і потрібно набратися досвіду для таких серйозних гонок. У мене є хороша можливість тренуватися і виступати, за що велике спасибі компаніям Petrel і «Бруклін-Київ Порт». На наступний рік ми зосереджені на участь у чемпіонаті ADAC. Це класна школа для професійного зростання. Там ганяються хлопці з усього світу, і поки Україна серед кращих юніорів не представлена», – поділився планами на майбутнє Максим.

В активі Ковальова три національні титули в класі «Юнака» і чемпіонство серед аматорів. І вже в прийдешньому гоночному сезоні українські фанати мотоспорту зможуть підтримати нашого чемпіона, який стане першим українцем, який прийняв участь у міжнародному чемпіонаті KTM ADAC Junior Cup.

Читайте також:Категория: Авто Спорт