Микита Калінін: «Завжди вважав, що я мотивований на 200%»


Опубликованно 12.03.2018 02:35

Микита Калінін: «Завжди вважав, що я мотивований на 200%»

Калінін Микита

Єдиний представник українського мотоспорту на чемпіонаті світу з кільцевих мотоперегонів WSBK Калінін Микитапроводить активну підготовку в Іспанії до перших тестів з італійською командою GP Project. Вже в квітні одесит стартує у другому для нього сезоні чемпіонату World Supersport 300 з новою командою, що, безумовно, підвищує важливість кожної окремої тренування. В інтерв'ю XSPORT18-річний гонщик розповів подробиці свого зимового режиму т особливості підготовки до сезону 2018 року:

Активні тренування перед стартом нового сезону

Вже другий місяць вболівальники у соціальних мережах стежать за своїми тренуваннями в Іспанії. Ти їздиш на невеликому мотоциклі, який абсолютно відрізняється від твого байка на чемпіонаті світу. У чому криється причина такого вибору?

«Ідеальні умови для підготовки до чемпіонату світу – це тренування з мотоциклом, на якому я буду виступати на світовій першості, і на треках, що заявлені у календарі чемпіонату. Новий мотоцикл Kawasaki 400 буде в розпорядженні команди тільки в березні. Але потрібно розуміти, що такий ідеальний «комплект» для підготовки дуже дорогий: одні перельоти та проживання, не включаючи вартість техніки і оренду треку, обходяться в круглу суму. Тому я частіше тренуюся на мотоциклі з об'ємом двигуна 65 кубічних сантиметрів. З цим байком дуже хороша зворотній зв'язок і відносно мала вартість витратних матеріалів: я отримую багато досвіду і практики за менші гроші».

Значить, перший раз новий мотоцикл ти опробуешь за місяць до старту чемпіонату? Що на рахунок решти гонщиків WorldSSP 300?

«Я не знаю, коли отримають мотоцикли гонщики Yamaha і KTM. Єдине, що багато пілотів чемпіонату в березні будуть проводити тести на треку «Арагон», де пройде перший етап. Це, звичайно, плюс у їх підготовці. Гонщики Kawasaki залежать від того, коли завод дасть їм мотоцикл. Я не виняток. Поки у мене є 300-ка, на якій я тренувався весь минулий сезон. Зараз я їжджу на ній в Іспанії».

Під час тренувань ти випробував справжній чемпіонський байк. Розкажи, що це був за мотоцикл?

«Це була Yamaha 450 2018 року чемпіона світу в класі Supersport – Лукаса Маяса. Абсолютно новий мотоцикл, перероблений для їзди по асфальту і оснащений за останнім словом техніки. Хоч на ньому я провів лише одну сесію – цього мені вистачило, щоб отримати задоволення від їзди на дійсно правильно підготовленому «супермотарде».

Робота в тандемі з чемпіоном світу дає додаткову мотивацію на новий сезон?

«Я завжди вважав, що я мотивований на 200%, адже в мене вкладають сили, час і кошти багато людей. Я це дуже ціную і завжди під час кожної сесії намагаюся використовувати весь відведений час по максимуму. Але коли на одному з тренувань я опинився з Маркомі Алексом Маркесами(Марк Маркес – шестиразовий чемпіон MotoGP, прим.) – мені здалося, що моя працездатність збільшилася в кілька разів. І ще дуже порадувало, що ці два хлопці виявилися дуже простими і відкритими людьми».

Вважаєш, що Іспанія з її іменитими спаринг-партнерами найкраще місце для тренувань?

«Чесно, іноді я починаю втомлюватися від такої кількості Іспанії. Я б вважав за краще, щоб в Україні був трек, навіть невеликий, де я міг би готуватися до стартів. В Іспанії я приїжджаю з Максимом Ковальовим, дворазовим чемпіоном України з «Супермото» у класі «Юніор», але в кожній поїздці до нас приєднуються 1-2 попутника з чемпіонату України з кільцевих мотоперегонів. Було б круто, щоб ми могли працювати у себе вдома і запрошувати до нас друзів з інших країн».

Через кілька днів твій день народження. Вже придумав, яке бажання загадаєш?

«У мене багато бажань (сміється). Але є цілі, заради яких я буду працювати. А бажаю лише, щоб у нас в країні все стало добре».

Попереду новий сезон!

Нагадаємо, що раніше ми повідомляли про те, в якому чемпіонаті проведе сезон 2018 року український мотогонщик Ілля Михальчик, який раніше виступав в класі WSTK 1000 світового Супербайка.

Також в чемпіонаті Італії нещодавно відзначився першими заробленими балами український мотокроссмен Володимир Тарасов.

(Фото: особистий архів гонщика, Bjorn Karlsson)

XSPORT

Читайте також:Категория: Авто Спорт